5KP220A-TP
Mfr.Part #
5KP220A-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
Package/Case
Datasheet
5KP220A-TP
Description
TVS DIODE 220VWM 371.1VC R6
Stock
612
Manufacturer :
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
R-6, Axial
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
R-6
Voltage - Breakdown (Min) :
244V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
371.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
220V
Datasheets
5KP220A-TP
Basic Instructions
    TVS DIODE 12VWM 25VC SOD523
    TVS DIODE 5VWM 18.6VC SOD523
    TVS DIODE 3.3VWM 14.1VC SOD523
    TVS DIODE 5VWM 15.5VC SOD323
    TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AC
    TVS DIODE 5VWM 9.2VC SOD123FL
    TVS DIODE 33VWM 53.3VC SOD123FL
    TVS DIODE 5VWM 13VC SOD523
    TVS DIODE 5VWM 13.5VC SOD323
    TVS DIODE 12VWM 15.5VC SOD323
Part Manufacturer Stock Description
5KP20 Diotec Semiconductor 350 TVS, 20V, 5000W Uni